Inauguracja

W niedziele 1.02.2015r. dzięki zaangażowaniu Pani dyrektor, Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim, Wójta i Rady Gminy oraz wielu, wielu innych osób dobrego serca odbyła się w sali widowiskowej przy Urzędzie Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim wspaniała impreza dla dzieci specjalnej troski.

Okazja była ku temu niebanalna, gdyż właśnie w centrum Gminy, i pod auspicjami naszych bezpośrednich, lokalnych Władz, nasze Stowarzyszenie chciało oficjalnie i z radością zainaugurować swoją działalność .

W zamierzeniu miało to być kameralne spotkanie, które w rzeczywistości stało się wydarzeniem na dużą skalę (przybyło około 200 osób !) . Nie było reklam, plakatów i jakiejkolwiek propagandy , a i tak okazało się iż w naszej Gminie i w Gminach sąsiednich ( Szerzyny, Tuchów – nasi przyjaciele z grupy NADZIEJA ), są ludzie o Wielkim Sercu, którzy nas wsparli i zaszczycili obecnością na niedzielnym spotkaniu. Nawet przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego w osobie radnego Wojciecha Skrucha i powiatu tarnowskiego, który reprezentował członek Zarządu Powiatu radny Jacek Hudyma, znaleźli czas i przybyli ( to za pewne zasługa naszego Wójta, Marka Karasia który patrzy perspektywicznie i wie gdzie w przyszłości możemy jako stowarzyszenie otrzymać pomoc finansową dla naszych dzieciaczków).

O godzinie 13 rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez Olszyńskiego księdza Katechetę, a oprawę Mszy uświetnił występ chóru Marianus . Następnie w reżyserii naszej Pani prezes Barbary Duran, dzieci niepełnosprawne, oraz wolontariusze wykonali Jasełka o narodzeniu Jezusa – co zaowocowało niejedną łezką ukradkiem ścieraną przez widzów… Uczennica, wolontariuszka – Izabela Sołtys wystąpiła grając na skrzypcach, uczniowie Tuchowskiego liceum, Aleksandra Ogiela i Kacper Hudyka dali pokaz tańca profesjonalnego, a Aleksandra Tocka z Jasła – laureatka ogólnopolskich konkursów piosenki, zorganizowała mini koncert, zakończony odśpiewaniem wraz z wolontariuszami i dziećmi niepełnosprawnymi, piosenki Majki Jeżowskiej (chyba naszego hymnu stowarzyszeniowego J ) – „Wszystkie dzieci nasze są”.

Następnie dzięki zaangażowaniu i ofiarności wielu ludzi ( których imiennie wymienić nie sposób ) ale głownie: radzie rodziców i nauczycielom i wolontariuszom i sponsorom, ofiarodawcom itd. itd. itd. uczestnicy spotkania zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem, kawa herbatą, ciastem, owocami i napojami.

Tu kończy się tak zwana „część oficjalna”, pałeczkę przejął zespól muzyczny MAGIC BAND organizując zabawy i tańce dla wszystkich, ale zwłaszcza dzieci. Kultowa zabawa w „Stary niedźwiedź mocno śpi” i „ mam chusteczkę haftowaną” , wyzwalała najpiękniejsze emocje wśród uczestników. Całuskom nie było końca…

Pięknie też pędziło po parkiecie nasze lokalne „pendolino” …

Tak naprawdę to ten tekst powinien zawierać same podziękowania dla wielu ludzi dzięki którym udaje się zrobić cokolwiek dobrego. Na chwilę obecną możemy ogólnie wszystkim serdecznie podziękować za wkład pracy i przekazane pieniążki tak indywidualnym osobom, przedsiębiorcom, sponsorom jak i Wójtowi oraz Radzie Gminy którzy znacząco wsparli nasze Stowarzyszenie finansowo!

Zdjęcia

stat4u