Współczesne Misterium Męki Pańskiej

Dziś w Niedzielę Palmową, w dniu w którym Kościół katolicki upamiętnia triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy i który jest początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w słoneczne południe 29 marca 2015 r. w sali widowiskowej w Rzepienniku Strzyżewskim na mszy świętej odprawionej przez proboszcza parafii Rzepiennik Suchy księdza Henryka Chlipałę zebrały się wraz z całymi rodzinami dzieci niepełnosprawne, wolontariusze oraz członkowie Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są”, aby uczestniczyć wspólnie w ofierze Eucharystycznej. Przyniesione przez dzieci palmy zostały poświęcone, a następnie odbyła się msza święta. Wygłoszone kazanie i słowa kierowane do rodziców, dzieci i zebranych wolontariuszy poruszyły do głębi serca wszystkich uczestników.
Na scenie widowiskowej młodzież i dzieci niepełnosprawne zaprezentowały Współczesne Misterium Męki Pańskiej „ Jezus w wielkim mieście” przygotowane pod kierunkiem pani Barbary Duran. Całą oprawę artystyczną uświetniła swoim występem Sylwia Niziołek, Aleksandra Tocka i Marysia Witek
Po części artystycznej wszyscy spotkali się przy wspólnym stole na poczęstunku i ciepłej herbatce. Rodzice mogli wspólnie porozmawiać, nawiązać nowe kontakty i wymienić doświadczenia. To właśnie rodzice są dla nas największymi nauczycielami i psychologami, od których się uczymy i nabieramy doświadczenia. Dzieci otrzymały również świąteczne upominki. Zadowoleni wracali do domu z nadzieją, że już niebawem spotkają się w większym gronie na Baranku Wielkanocnym, który będzie organizowany w ZSP w Olszynach 25 kwietnia 2015r. o godz. 11.00, będzie to spotkanie dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeń NADZIEJA i WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ Serdecznie dziękujemy wszystkim: księdzu, wolontariuszom, pracownikom GOK a przede wszystkim rodzicom i dzieciom, że kolejny raz zaangażowali się w organizację i zechcieli uczestniczyć w spotkaniu.

Halina Duran

stat4u