Podziękowania prezesa

Czy dzieciom niepełnosprawnym należą się wakacje? Już w ubiegłym roku postawiłam sobie to pytanie i dzięki zaprzyjaźnionym ofiarodawcom, 60 osobowa grupa spędziła wakacjie nad polskim Bałtykiem realizując warsztaty „ Wakacyjne spełnianie marzeń”

Zapewnienie wakacji dzieciom niepełnosprawnym to bardzo duże wezwanie, aby mu sprostać tak naprawde na jedno dziecko przypada jeden rodzic, także opiekunowie, służba medyczna i oczywiście wolontariusze, którzy spełniaja bardzo dużą rolę w każdym spotkaniu.

W tym roku wraz z członkami stowarzyszenia postanowiliśmy spełnić marzenia  naszym podopiecznym organizując charytatywny piknik „ Każdy może nad morze’’ i okazało się  że tylko zryw wielu goracych Serc może spełnic marzenia naszych dzieci. W dniach od 14.08.2015-24.08.2015 w miejscowości Gąski dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami miały możliwość na równi z innymi dziećmi ,wolontariuszami spełniać swoje marzenia.

„ Nigdy nie jest tak,żeby człowiek czyniąc dobrze drugiemu człowiekowi tylko sam był darczyńcą. Jest obdarowany tym co ten drugi przyjmuje z MIŁOŚCIĄ”

Słowami Jana Pawła II pragnę serdecznie podziękowa  współorganizatorom  pikniku i wyjazdu nad morze  w szczególności Ochotniczej Straży Pożarnej z całej gminy Rzepiennik Strzyżewski, którzy bezinteresownie włączyli się do przygotowania   pikniku oraz czuwali jak aniołowie w każdym miejscu i w każdym czasie . Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, przyjaciołom za duże zangazowanie i okazaną pomoc materialna i finansową. Dziękuję wszystkim którzy mimo różnych swoich zajęć i obowiązków zaszycili nas swoja obecnością ,  uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach i myślę ze dobrze się bawili.

Czas spędzony w czasie tych wakacyjnych dni, uświadomił mi ,że najważniejsze jest aby sobie zaufać i wierzyć, że razem możemy zrobić coś wielkiego i niesamowitego- możemy podarować naszym dzieciom  wakacje, bo na nie  naprawdę zasługują.

 

                                                                                         Prezes  Barbara Duran

                                                                                            

 

stat4u