Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja

Ideą Światowych Dni Chorego, które ustanowił Jan Paweł II jest uwrażliwienie wszystkich instytucji działający na rzecz służby zdrowia na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, dowartościowania cierpienia w wymiarze ludzkim i duchowym, włączeniu w duchowieństwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich oraz popieranie zaangażowania w wolontariat.
11 lutego 2016 wolontariusze ZSP z Olszyn odpowiedzieli na Orędzie Papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J2,5.). Po zajęciach szkolnych wyruszyła armia wolontariuszy do domów ludzi obłożnie chorych. Jakież to było miłe i niesamowite spotkanie integracyjne. Osoby chore, przykute do łóżka wyciągały do nas swoje spracowane ręce aby nas przytulić, niejedna łezka ukradkiem została przez nas ocierana. Chorzy modląc się i łącząc swoje cierpienie z cierpiącym Panem Jezusem starając się brać swój krzyż także, wtedy, gdy jest ciężki, trudny i niepojęty. W Roku Miłosierdzia należy pamiętać o trosce wobec chorych i niepełnosprawnych, przecież wszyscy jesteśmy ludźmi potrzebującymi Bożego Miłosierdzia.
Jestem zbudowana postawą naszych uczniów którzy, jak aniołowie stają się sługami miłosierdzia i niosą je potrzebującym.
„Nadzieja i dobre serce zawsze są mile widziane, takie gesty dla nas wiele znaczą” – mówią osoby opiekujące się chorymi.

Opiekun wolontariatu Barbara Duran

„Dla mnie to wydarzenie było wielkim przeżyciem, ponieważ nie na co dzień mam styczność z osobami starszymi i chorymi. Ich wzruszenie oraz radość jaką czerpali z naszych odwiedzin była niesamowita. Starsze osoby mimo swojej choroby mają w sobie tyle sympatii, ciepła i dobra, że trudno to opisać”.

Dominika Dziuban

stat4u