Koncert charytatywny „Każdy może nad morze” – Podziękowania

Marzenia się spełniają
Tylko stale, stale myśl o nich myśl
Wszystko, co tylko chcesz
Może się zdarzyć dziś! Marzenia się spełniają
Tylko mocno, mocno, mocno w nie wierz
Ściskaj kciuki co sił, oczy zamknij też…

To niesamowite uczucie usłyszeć  na żywo ten refren piosenki  Majki Jeżowskiej w Rzepienniku Strzyżewskim . Spełniło się z pozoru nierealne   marzenie Zarządu , Członków, Podopiecznych i Sympatyków-Aniołów Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są”.  Nadając nazwę stowarzyszeniu „pożyczyliśmy” tytuł  piosenki Majki Jeżowskiej, wtedy jeszcze nie marząc nawet o tym, że kiedykolwiek  uda się nam Majkę Jeżowską do nas zaprosić. Cóż, marzenia się spełniają!

Jednak trzeba sprawiedliwie przyznać, że nawet takie marzenia nie spełniają się same. Aby udało się  zrealizować drugi charytatywny piknik pod hasłem „ Każdy może nad morze” z udziałem Majki Jeżowskiej, potrzeba było pomocy armii ludzi – Aniołów.  Chciałbym w imieniu  Zarządu Stowarzyszenia, gorąco  podziękować i podkreślić zaangażowanie wielu ludzi, stowarzyszeń  i organizacji.

Nic się „ samo” nie dzieje.

Scena sama się nie ustawiła. Nagłośnienie  samo się nie zrobiło. Losy się same nie napisały, nagrody nie spadły z nieba. Jedzenie ,napoje,  smakołyki , kiełbaski , zupki i inne dobroci też  nie od Św. Mikołaja . Odpowiednie ugoszczenie Majki Jeżowskiej i  zapewnienie bezpieczeństwa , ciekawy program artystyczny – to owoc pracy wielu, wielu ludzi. Z obawą postaram  się wszystkim podziękować  indywidualnie, bo zawsze jest niebezpieczeństwo, że kogoś pominę, gdyż są darczyńcy którzy pomagają, ale nie chcą być ogłaszani.

Wiele firm czy osób prywatnych ufundowało liczne, cenne nagrody na loterię,  postaramy się  wszystkich wymienić na naszej stronie  i bardzo im dziękujemy.  Jednak podziękowania nalezą się też całej rzeszy ludzi, którzy angażowali się w przeróżny sposób.

Gmina jako instytucja z Wójtem na czele, GOK z panią Dyrektor i pracownikami, nasi strażacy, na których zawsze można liczyć, wszystkie działające w gminie stowarzyszenia ( pyszne jedzenie!) policja, firma ochroniarska, kluby sportowe i drużyny piłkarskie ( księża i drużyna przeciwna złożona z radnych, strażaków, młodzieży) ,  szefowe kuchni dla Majki, wolontariusze, nauczyciele, wszyscy występujący na scenie artyści, prowadzący, zespól  GROMY, przedstawiciele mediów, a przede wszystkim – UCZESTNICY, WIDZOWIE,  DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE  I ICH OPIEKUNOWIE .  Właśnie Wam należą się szczególne podziękowanie, gdyż mimo  niesprzyjającej pogody  wsparliście nas swoją obecnością! W imieniu Zarządu Dziękujemy!

Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać kwotę 8 tysięcy złotych,  która w całości zostanie przeznaczona na dofinansowanie wyjazdu na turnus rehabilitacyjny nad naszym polskim morzem dla dzieci – podopiecznych naszego stowarzyszenia.

Wacław Walaszek

 

stat4u