III Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży w Szerzynach- „ Bawimy się razem”

14608798_347623288904880_3839202812211983288_o

W niedzielę, 25.09.2016 r. w Zespole Szkół w Szerzynach odbyła się III Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół w Szerzynach, Stowarzyszenie „Wszystkie dzieci nasze są „ Głównym celem imprezy zorganizowanej w Zespole Szkół w Szerzynach już po raz trzeci , była integracja środowiska szkolnego oraz społeczności lokalnej z osobami dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnością oraz ich rodzicami opiekunami i wolontariuszami. Kolejny raz okazało się że drogą do wyznaczonego celu stał się sport i super zabawa. Zawodnicy z pomocą wolontariuszy mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich rozgrywkach sportowych prowadzonych przez nauczycieli, po zakończeniu zawodów każdy z uczestników nagrodzony został zwycięskim złotym medalem. Całą uroczystość rozpoczęła Msza Święta w chwytającej za serce oprawie słowno-muzycznej i asyście dzieci niepełnosprawnych. Poprowadził ją i pełne otuchy słowo podczas homilii wygłosił proboszcz parafii w Szerzynach – ks. Stanisław Świątek. Równolegle do rozgrywek sportowych, na zewnątrz toczył się mecz charytatywny o puchar wójta Gminy Szerzyny . Usługi z zakresu masażu i rehabilitacji świadczyły rehabilitantki z zakładu w Szerzynach. Swoją obecnością wzbogacili spotkanie miejscowi ofiarodawcy, członkowie o wielkim sercu Inga Marczyńska- Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej O/ Rzeszów, studenci Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi O/ Jasło, podopieczni z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Rzuchowie- „Pod Promykiem”, podopieczni z Regionalnego Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego z Pogórskiej Woli, dyrektorzy okolicznych szkół i instytucji , wójt gmin Rzepiennik Strzyżewski, radni gminy Szerzyny. Zabawę umili pan Rafał Sokulski, Maja Witek, Sylwia Niziołek, najmłodsi uczniowie oraz mażoretki ze szkoły w Szerzynach. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej nagrodzeni zostali pucharem za pierwsze miejsce w konkursie , „rzeka soku” organizowanym na terenie szkoły. Pyszny poczęstunek i obfity bufet przygotowała rada rodziców wraz z pracownikami szkoły oraz członkowie stowarzyszenia. Prowadzona była także loteria i aukcja, z której całkowity dochód – 6119 zł przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia.

„ Każde dziecko potrzebuje miłości i zrozumienia, każde ma swój dziecięcy świat. Wśród wszystkich dzieci są takie którym zwyczajna miłość nie wystarczy, aby ich świat był wesoły i kolorowy potrzebują pomocy. Niektórzy niosą im z wyboru, inni z miłości do własnych dzieci . Jednak mają ten sam cel, aby dzieci mogły żyć normalnie” Catherine Maurice

Serdeczne podziękowanie kierujemy panu Wacławowi Sychcie dyrektorowi szkoły, gronu pedagogicznemu, radzie rodziców, pracownikom za miłą i rodzinną atmosferę, OSP, ofiarodawcom za okazane serce, pomocną dłoń i przede wszystkim za wielki dar swojej obecności tak cenny dla obu stron.

Prezes: Barbara Duran, wolontariuszka Mariola Zając

stat4u