Hipoterapia

20161017_202116

 

Hipoterapia to niepowtarzalna terapia łącząca elementy rehabilitacji, edukacji, socjalizacji i sportu. Oferuje niezwykle szerokie spektrum działania, niemożliwe do osiągnięcia innymi sposobami. Przede wszystkim koń daje wrażenie chodu ludzkiego m.in.wzmacnia także mięśnie grzbietu, brzucha i obręczy biodrowej, kształtuje prawidłową postawę. Pobudza w zasadzie wszystkie zmysły. Umożliwia przemieszczanie się. A przede wszystkim niezwykle motywuje. Koń jest Przyjacielem, nigdy nie osądza i nie ocenia. Hipoterapia to ogromnie przyjazna metoda, nie nuży i nie zniechęca. Dzięki jej wszechstronnemu oddziaływaniu i szerokim możliwościom pracy jest wskazana w zasadzie przy większości problemów dzieci i dorosłych.

 

Ogromnie się cieszymy, że ta wyjątkowa forma terapii jest teraz dostępna także dla podopiecznych Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są”. Dzięki zaangażowaniu pani Basi Duran 17.10 rozpoczęliśmy cykl poniedziałkowych spotkań hipoterapeutycznych w Olszynach. My, czyli ludzie tworzący Siedlisko Zagacie w Lubaszowej oraz nasze fantastyczne rumaki bardzo się cieszymy, że mamy możliwość uczestniczyć w tym projekcie.

 

Siedlisko Zagacie powstało dwa lata temu. My, krakusy z urodzenia, od zawsze marzyliśmy o życiu na wsi, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Połączyła nas przede wszystkim pasja do koni. Dlatego nieodłączną częścią tego marzenia były także konie. Tworzymy miejsce przyjazne ludziom i zwierzętom. Ciągle poszerzamy swoją wiedzę i kompetencje. Prywatnie jesteśmy rodzicami wyjątkowych, 2,5 letnich bliźniaków – Hani i Franka z zespołem Downa. To Oni są naszymi największymi nauczycielami. To także Oni utwierdzili nas w przekonaniu jak ogromny i pozytywny wpływ na rozwój mają zwierzęta. One chcą i potrafią nam pomagać. Musimy się tylko na to otworzyć 🙂

 

Siedlisko Zagacie zajmuje się prowadzeniem m.in.szkółki jeździeckiej, rajdów konnych oraz oczywiście hipoterapii. Serdecznie zapraszamy na zajęcia!

 

Ewelina i Piotr Harafowie

stat4u