Radości , uśmiechu i dobrej zabawy było wiele…

dsc_4410

Andrzejki są  wspaniałą okazją do dobrej zabawy ,integracji, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Taniec i zabawa pobudzają dzieci do wyobraźni dziecięcej , uczą kreatywności , pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń.

17 listopada 2016 w REGIONALNYM OŚRODKU REWALIDACYJNO WYCHOWAWCZYM w Pogórskiej Woli  odbył się wyczekiwany bal andrzejkowy. Po miłym powitaniu i słodkim poczęstunku  podopieczni Stowarzyszenia             „ Wszystkie Dzieci Nasze Są” rozpoczęły taniec integracyjny który prowadzili  animatorzy zabaw „ Strefa dobrej rozrywki” oraz wolontariusze ZSP z Olszyn. Kultywując tradycje związane z andrzejkami dzieci losowały wróżby a następnie z rodzicami i opiekunami tańczyły i bawiły  się przy super muzyce. Wychowawcy ośrodka zorganizowali wiele ciekawych zabaw i konkursów, dzieci chętnie pokazywały swoje umiejętności m.in. taniec i piękny śpiew. Cały wieczór był pełen atrakcji i niespodzianek i przebiegał w miłej i rodzinnej atmosferze.

Radości, uśmiechu i dobrej zabawy było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejną zabawę , było to miłe i sympatyczne  spotkanie integracyjne połączone z rozmowami wychowawczymi  i super zabawą.

Kultywując andrzejkowe  tradycje i zwyczaje należy pamiętać  o naszych przodkach , którzy wiązali  z tym wyjątkowym świętym nadzieję i wiarę w jego orędownictwo . Niech andrzejkowy wieczór przyniesie nam wiele miłości, radości i być może nowe perspektywy .

W imieniu naszych podopiecznych i rodziców dziękujemy organizatorom  za zaproszenie  za   miłą i rodzinną atmosferę.

 

                                                                                              Barbara Duran20161117_190421

stat4u