Noc wigilijna ze św. Mikołajem

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…”

            Takim właśnie dniem jest „Noc wigilijna ze św. Mikołajem”, która stała się już tradycją zapisaną w historii ZSP w Olszynach. Wolontariusze oraz nauczyciele z p. Barbarą Duran na czele po raz kolejny zorganizowali takie spotkanie, które stało się uwieńczeniem tegorocznego „Festiwalu Serca”. Festiwal dofinansowany był ze środków PCPR z Tarnowa oraz współpracy LKS Olszynka z Ołpin, Związkiem Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej O/ Rzeszów- panią Ingą Marczyńską.

W dniu 5 grudnia 2016r. o godzinie 17:00 odbyło się uroczyste spotkanie, które rozpoczęliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Marcina Kiliana. Wysłuchaliśmy również homilii, w której ksiądz katecheta przybliżył nam postać św. Mikołaja. Następnie przyznano podziękowania wszystkim, którzy wspierali akcje zorganizowane w ramach „Festiwalu serca”. Mogliśmy również cieszyć się obecnością kleryków z Lubaszowej, którzy jak aniołowie czuwali i prowadzili z wolontariuszami zabawy animacyjne. Kolejno przyszedł czas na spotkanie z aniołami i św. Mikołajem, którzy przedstawili opowieść o spełnianiu próśb za wstawiennictwem tego świętego. Po skończonej inscenizacji dzieci spotkały się z długo wyczekiwanym gościem i otrzymały wspaniałe prezenty. Wystąpili także: szkolny chór, Sylwia, Maja i Asia. Po wszystkim nadszedł czas na wspólne zabawy, śpiewy i poczęstunek. Na twarzach dzieci widniały ogromne uśmiechy, które zarażały wszystkich dookoła.

„Noc wigilijna ze św. Mikołajem” to niezwykły dzień dla każdego, kto jest obecny na tym spotkaniu. Sprawia niemałą radość dzieciom, dorosłym i wolontariuszom. Jestem dumna, iż mogę być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia i móc pomagać w jego tworzeniu. Po raz kolejny praca w wolontariacie daje mi masę pozytywnych emocji.

Karolina Niziołek kl III gim

 

Kolejna ,,Noc wigilijna ze świętym Mikołajem” dała mi jak zawsze wiele radości. Możliwość pomocy innym dostarcza mi wiele satysfakcji oraz poczucie spełnienia. To właśnie na takich spotkaniach każdy może dać z siebie wszystko, nie oczekując nic w zamian. Uśmiech i radość dzieci to dla nas wystarczająca zapłata, bo uświadamia nam, że taka pomoc jest potrzebna. Mam nadzieję, że to spotkanie zapadnie na długo w naszych sercach jak i w sercach naszych podopiecznych.

Klaudia Rąpała kl III

 

 

Raz do roku, zimową porą odbywa się noc ze Świętym Mikołajem. Mikołaj przychodzi wtedy do grzecznych dzieci, zostawiając im wymarzone prezenty. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. 5 grudnia w naszej szkole panowała baśniowa atmosfera. Kiedy na salę wkroczył szanowny Święty Mikołaj wraz z zastępem aniołków mu pomagających wszyscy z zaciekawieniem obserwowali długą, śnieżnobiałą brodę i wystający brzuch. Wczorajszy wieczór przesycony był ciepłymi słowami i uśmiechami od ucha do ucha. Dzieci radowały się z otrzymanych prezentów, rodzice byli dumni ze swoich pociech a Święty Mikołaj znów spełnił swoją rolę – uszczęśliwił grzecznych. Panowała świąteczna atmosfera. Mikołaj zachęcał zebranych do wspólnych harców przy klasycznych, Bożonarodzeniowych utworach, bez których z resztą nie byłoby tak przyjemnie. Blask i aromatyczny zapach świec wprawiały w wigilijny nastrój. Słowem podsumowania- wczorajszy wieczór przemienił się w najprawdziwszą, najpiękniejszą baśń jaka istnieje! 

Aleksandra Walaszek kl III gim

„Śpieszmy się kochać, ludzie tak szybko odchodzą

 5 grudnia 2011 roku Ewelina Leszkiewicz w wieku 23 lat  odeszła do Domu Pana.                                        Ewelina była naszą koleżanką z klasy, była bardzo wesołą i pogodna dziewczynką a zarazem bardzo bezpośrednią i niezwykle upartą. Nie było dla niej rzeczy niemożliwej do zrobienia. Zawsze potrafiła nas rozśmieszyć i rozładować napiętą atmosferę, nigdy nie przeszła obojętnie obok smutnej osoby, przytuliła się i mówiła „ damy radę” dawała nam tyle radości i przykład, że w życiu nigdy nie wolno się poddawać !!!

Ewelina  na zawsze pozostanie w naszych sercach.

                                                                                                          Alicja Bąk (Czuba) 

 

5 grudzień to kolejny dzień o którym nie możemy zapominać. Praca którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W  celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ  obchodzony jest od 1986 roku MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. To doskonała okazja by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają w niesienie pomocy innym. W tym wyjątkowym dniu składam wszystkim WOLONTARIUSZOM- ANIOŁOM uznanie jako wyraz szczególnej postawy pełnej wrażliwości i zrozumienia i chęci niesienia pomocy. Dziękuję za radość, które sprawiacie ludziom potrzebującym.      „I Ty możesz zostać Aniołem dołącz do nas”

 

                                                                                                                       Barbara Duran

stat4u