Orszak Trzech Króli w Ołpinach

IMG_3035-1

„POKÓJ I DOBRO ”Orszak Trzech Króli

W dniu 06.01.2017r. w Ołpinach byliśmy świadkami niezwykłego przedsięwzięcia –  Orszaku Trzech Króli zorganizowanego przez ZSP w Ołpinach i stowarzyszenie „Wszystkie dzieci nasze są”.  Impreza nie odbyłaby się również bez wsparcia Radnych Rady  Gminy Szerzyny z Ołpin . Orszak był wspaniałym widowiskiem i podtrzymaniem tradycji.

O godz. 10:30 wyruszyliśmy ze szkoły w Ołpinach. Orszak prowadziła Straż Pożarna z OSP Ołpiny oraz trzej królowie jadący na koniach. Wśród uczestników mogliśmy ujrzeć wielu aniołów, pasterzy i świętych. Każdy, kto brał udział w tym przedsięwzięciu miał możliwość wczucia się w króla dzięki specjalnie przygotowanym koronom. Po dotarciu do kościoła odbyła się Msza Święta , w której czynnie uczestniczyli podopieczni stowarzyszenia oraz wolontariusze. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie obejrzeliśmy występy uczniów z Ołpin. Kolejno przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez stowarzyszenie. Mogliśmy usłyszeć wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu Olpińskiego  chóru, Sylwii, Mai oraz Asi. Po występach wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólną zabawę.

Wydarzenie to wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Byłam zaskoczona ilością uczestników orszaku. Jak zawsze impreza ta przyniosła dużo radości i uśmiechu. Dzieci, ich rodzice oraz wszyscy obecni byli zachwyceni.

Karolina Niziołek

Zorganizowany w tym roku Orszak Trzech Króli, który odbył się w Ołpinach był dla mnie nowym przeżyciem. Po raz pierwszy zjawiłam się na takiej uroczystości i już na samym początku byłam pod ogromnym wrażeniem. Nie spodziewałam się, że tak dużo osób weźmie udział w paradzie. Bardzo mnie to ucieszyło, gdy zobaczyłam tak duże zaangażowanie uczestników w Orszaku. Pomimo mroźnej pogody wszyscy z uśmiechem na twarzy maszerowali pochodem. Po uroczystej Mszy Świętej zgromadzeni, przeszli z powrotem do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna, w której występowali podopieczni i wolontariusze Stowarzyszenia. Za każdym razem, gdy mogę ujrzeć zadowolenie na twarzach innych osób, odczuwam zachwyt i fascynację, dlatego że jestem tego świadkiem. Dzięki właśnie takim imprezom, mam możliwość, aby poznać i porozmawiać z podopiecznymi Stowarzyszenia – za co jestem niezmiernie wdzięczna.

IMG_3022IMG_3026

 

stat4u