III Piknik charytatywny „Każdy może nad morze”

III Piknik charytatywny „Każdy może nad morze”

Dnia 16 lipca 2017r. w Rzepienniku Strzyżewskim odbył kolejny się piknik rodzinny „Każdy może nad morze” zorganizowany przez stowarzyszenie „Wszystkie dzieci nasze są”. Jak co roku impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Wydarzenie to rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której mieliśmy możliwość wysłuchania pięknej homilii, a Eucharystię ubogacił śpiew chóru. Następnie przyszedł czas na zabawę. Jedną z atrakcji był symulator dachowania oraz hamowania awaryjnego. Każdy mógł skorzystać z poczęstunku, zakupić popcorn czy watę cukrową. Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek, zabawy prowadzone przez policję czy też loteria fantowa, gdzie główną nagrodą był rower. Na scenie odbywały się występny muzyczne, gry, zabawy oraz losowanie wygranych. Na sam koniec wszyscy świetnie bawili się i tańczyli podczas występu zespołu „Gromy”.

Piknik ten był kolejną wspaniałą imprezą, która dała radość nie tylko podopiecznym i członkom stowarzyszenia, ale również wszystkim przybyłym. Obecni cieszyli się z faktu, iż mogą być częścią takiego przedsięwzięcia, jakim jest wsparcie naszego stowarzyszenia oraz umożliwienie naszym podopiecznym wyjazdu nad morze.

Karolina Niziołek

 

29 sierpnia 2017r po raz  czwarty  60 osobowa grupa podopiecznych wraz z opiekunami wyjedzie na turnus rehabilitacyjny do Sarbinowa Morskiego. Dzięki ofiarodawcom pikniku(  6400,00 zł) oraz dofinansowaniu  PEFRON z Tarnowa, podopieczni będą mieli możliwość spełnienia  swoich marzeń, większość dzieci jedzie po raz pierwszy nad morze, będzie to dla nich wyprawa życia.

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim ludziom dobrej woli i o wielkim sercu, za kolejny zryw gorących SERC-  tak autentyczny. Dziękuję darczyńcom, współorganizatorom, zaprzyjaźnionym  stowarzyszeniom za pomocną dłoń, za pomoc finansową i materialną.  Dziękuję, że w niedzielne popołudnie mimo zajęć i wolnego czasu uczestniczyli w wyjątkowym rodzinnym pikniku, warto było zobaczyć radość i uśmiech naszych podopiecznych „ dla tego uśmiechu warto żyć ”

                                                                                                                 Barbara Duran

stat4u