KRÓLESTWO BOŻE JEST POŚRÓD WAS – Święci Uśmiechnięci

KRÓLESTWO BOŻE JEST POŚRÓD WAS

W czwartek  16 listopada 2017 w remizie OSP w Żurowej odbył się  III BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH długo oczekiwany przez podopiecznych ze Stowarzyszenia” Wszystkie Dzieci nasze Są” Organizatorami  tej uroczystości byli wolontariusze  nauczyciele SP Olszynach oraz PSP w Żurowej.   Głównym celem balu  było podkreślenie świętości  w naszym życiu, że święci pokazują nam jak bardzo są obecni w naszym życiu. Oni uczą nas jak żyć i służyć Bogu i bliźniemu.                                 Spotkanie rozpoczęliśmy od Eucharystii pod przewodnictwem księdza  Stanisława Mikołajczyka,  który wygłosił do nas wszystkich  wzruszające i pełne nadziei Słowo Boże „ Jest prawdą, że największym skarbem dla rodziców jest ich dziecko. Dziecko między nami  jest  żywą radością. Ten Skarb, jakim jest dziecko, powierzył Pan Bóg opiece ojca i matki. W twoim dziecku  jest Królestwo Boże, jakże te słowa Jezusa są dziś ważne dla nas. Pośród tylu niepokojów, problemów i zamieszania ogarniającego nasze codzienne  życie, słowa te są jak latarnia dla żeglarzy na wzburzonym morzu. Jeśli będziemy pogłębiać naszą wiarę poprzez wytrwałą modlitwę codzienne słowo Boże sakramenty , Eucharystię i konkretne czyny dobroci wobec każdego bliźniego, to Królestwo Boże stanie się dla nas czymś bardzo bliskim , obecnym, niemalże namacalnym, gdyż ono już JEST pośród nas ”                                                                                                                                                                              Dzieci w strojach świętych: św Jana Pawła II, św Józefa i  Maryi, św Mikołaja ,św  Franciszka ,św Piotra św  Weroniki ,św Pawła, św Marty, św Natalii  i rzeszy Aniołów  otaczały ołtarz jako Dzieci Boże.

Po Mszy świętej , panie z parafialnego CARITAS przygotowały  słodki poczęstunek   a następnie rozpoczął się  długo oczekiwany bal i koncert w którym wystąpili : Sylwia Niziołek, Joanna Ciepielowska, Elwira z Pauliną, Marian Witek oraz Artur Szwandrok. Na  balu nie brakło rodzinnej atmosfery, wspólnych długich rozmów, dobrej zabawy, szalonych tańców .

Jestem pełna podziwu i zachwytu dla nauczycieli, wolontariuszy  z Olszyn, Żurowej, Ołpin, Jodłówki Tuchowskiej , parafialnemu CARITAS i księdzu proboszczowi Stanisławowi Mikołajczykowi , za tak ofiarne  zaangażowanie się na potrzeby innych, po   zajęciach w szkole, nie siedzą na  ”wygodnych kanapach” ale  ofiarują swój  wolny czas po to aby dać radość , uśmiech dziecku a rodzicom trochę odetchnienia . Przebywając  z podopiecznymi i ich rodzicami naprawdę odczuwa się Królestwo Boże, które jest właśnie pośród nas .

 

Barbara Duran

 

Byłam już na kilku takich spotkaniach, zawsze są to dla mnie wzruszające chwile. Spotkanie z niepełnosprawnymi dziećmi uświadamia mi, że ja posiadając taki skarb jakim jest zdrowie mogę i powinnam pomagać  innym.  Ofiarując im część swojego wolnego czasu, widząc uśmiech i radość na ich twarzach,  jestem przekonana, że takie spotkania są potrzebne.  Myślę, że czas spędzony na zabawie w obecności swoich  rówieśników pozwali im chociaż na chwilę zapomnieć o swojej chorobie.  Chciałabym w przyszłości w miarę swoich możliwości pomagać w takich spotkaniach.

Małgorzata Słomska  

 

Zapisałam się na wolontariat we wrześniu. Pierwsze moje spotkanie z dziećmi niepełnosprawnymi miało miejsce na balu w Żurowej 16 listopada. Po mszy świętej razem z innymi wolontariuszami przebrałam się – ja akurat byłam słoniem. Bardzo mnie ucieszyło kiedy dzieci zaczęły się uśmiechać widząc mnie w tym przebraniu. Bardzo chciałam wywołać na ich twarzy radość. Zrozumiałam że w tak mały sposób można je uszczęśliwić. Prowadząc wózek chorej dziewczynki i widząc jak macha do swojej mamy szczęśliwa zdecydowałam że chce być wolontariuszem i chce pomagać w każdy możliwy sposób. Teraz zakładając koszulkę wolontariatu wiem że moim celem jest pomaganie i uszczęśliwianie dzieci. Was też zachęcam żebyście i wy zaczęli pomagać. Nawet najmniejszy wsparcie się przyda.

                                                                                                                     Iwona Piekarz

 

 

 

 

stat4u