Wieczór  andrzejkowy – radość ,dobro, miłość…..

Andrzejki są  wspaniałą okazją do dobrej zabawy ,integracji, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Taniec i zabawa pobudzają dzieci do wyobraźni dziecięcej , uczą kreatywności , pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń.

27 listopada 2017 w REGIONALNYM OŚRODKU REWALIDACYJNO- WYCHOWAWCZYM w Pogórskiej Woli  odbył się wyczekiwany bal andrzejkowy. Po miłym powitaniu i słodkim poczęstunku  podopieczni Stowarzyszenia             „ Wszystkie Dzieci Nasze Są” rozpoczęły taniec integracyjny który prowadzili  animatorzy zabaw „ Strefa dobrej rozrywki” oraz wolontariusze SP z Olszyn. Kultywując tradycje związane z andrzejkami dzieci losowały wróżby a następnie z rodzicami i opiekunami tańczyły i bawiły  się przy super muzyce. Wychowawcy ośrodka zorganizowali wiele ciekawych zabaw i konkursów, dzieci chętnie pokazywały swoje umiejętności m.in. taniec i piękny śpiew. Cały wieczór był pełen atrakcji i niespodzianek i przebiegał w miłej i rodzinnej atmosferze.

Radości, uśmiechu i dobrej zabawy było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejną zabawę , było to miłe i sympatyczne  spotkanie integracyjne połączone z rozmowami wychowawczymi  i super zabawą.

Kultywując andrzejkowe  tradycje i zwyczaje należy pamiętać  o naszych przodkach , którzy wiązali  z tym wyjątkowym świętym nadzieję i wiarę w jego orędownictwo . Niech andrzejkowy wieczór przyniesie nam wiele radości, dobroci i miłości i być może nowe perspektywy .   W imieniu naszych podopiecznych i rodziców dziękujemy organizatorom  za zaproszenie  za   miłą i rodzinną atmosferę .

Barbara Duran

Dnia 27 listopada 2017 odbył się bal andrzejkowy w Pogórskiej Woli.  Impreza była dla dzieci z niepełnosprawnych, zabawę rozkręcali dwaj wodzireje  pan   Romuald i Łukasz .Dzieci w kolorowych, bajecznych strojach bawiły się przy tanecznej muzyce, w czasie przerw był przygotowany poczęstunek dla wszystkich gości. W trakcie zabawy uczniowie z bursy szkolnej z Tarnowa przygotowali śmieszną scenkę, dzieci też dostały po słodkim upominku, zabawę zakończyliśmy wspólnym tańcem.

Julia Juruś  kl.III G

 

stat4u