Anioły tańczą ze szczęścia…

IMG_2265

 

 

    „Anioły tańczą ze szczęścia…

W zimowy wieczór, znowu zapłonie

Ta największa z gwiazd

W prezentach milion życzeń złożonych, rozweseli nas…

Anioły tańczą ze szczęścia

Na skrzydłach niosą nas…

Anioły tańczą ze szczęścia

Czy znowu się spełni cud…”IMG_2028 To niesamowite uczucie i wrażenie usłyszeć na żywo kolędy i największe świąteczne przeboje braci Szczepaników z zespołu PECTUS.  W niedzielne popołudnie, 14 stycznia, w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzepienniku Biskupim spełnił się cud, Anioły Miłości tańczyły ze szczęścia… a bracia  jak  Anioły na skrzydłach nieśli nas… Spełniło się kolejne marzenie naszych podopiecznych i zaprzyjaźnionych ludzi. W wypełnionej po brzegi świątyni w pierwszych rzędach zasiedli wyjątkowi goście czyli podopieczni Stowarzyszenia Wszystkie Dzieci Nasze Są i ich rodzice. To dla naszych aniołów, artyści  wykonali charytatywny  koncert kolędowy, którego

głównym celem  było wspólne  spotkanie kolędowe z  wyjątkowymi ludźmi – armią Aniołów o wielkich sercach  oraz zbiórka funduszy na turnusy rehabilitacyjne dla naszych podopiecznych. Wolontariusze w czasie koncertu zebrali 7400,34 jest to bardzo wielki dar serca wszystkich aniołów koncertu, za który jesteśmy bardzo wdzięczni.                                                  Po koncercie zaplanowaliśmy w gimnazjum poczęstunek oraz spotkanie z artystami i naszymi podopiecznymi, wszystkimi chętnymi by porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie i jeszcze trochę wspólnie pokolędować. Ale jak zwykle to u nas bywa, nic nie można do końca zaplanować… Wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania było, pojawienie się  grupy kolędniczej z Bogoniowic. Mieszkańcy i przyjaciele zespołu PECTUS z Bogoniowic swoim artystycznym występem, dali nam wszystkim, dzieciom i dorosłym wartościową  lekcję zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Myślę że spotkanie z diabłem, śmiercią, turoniem oraz z ubogimi pastuszkami na długo pozostanie w naszych sercach.

Chciałabym w imieniu członków i podopiecznych  stowarzyszenia podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację wyjątkowego koncertu- uczty duchowej. Serdecznie dziękuję za bezinteresowną pomoc, życzliwość i zrozumienie, dzięki którym możliwa jest realizacja naszych planów i celów.  Zespołowi PECTUS, księdzu proboszczowi Piotrowi Witeckiemu, wójtowi gminy Rzepiennik Strzyżewski panu Markowi Karasiowi, Arturowi Romanowi,Januszowi Bajorkowi, społeczności gimnazjum z Rzepiennika Biskupiego, Strażakom, Wolontariuszom dziękuję za  to że, mogłam na nich liczyć, bo PRZYJACIELE SĄ JAK CICHE ANIOŁY, KTÓRE PODNOSZĄ NAS, GDY NASZE SKRZYDŁA ZAPOMNIAŁY JAK LATAĆ”.

 

Barbara Duran

IMG_2040

 

 

Niedzielne spotkanie z zespołem PECTUS było niezwykłym wydarzeniem dla wszystkich obecnych. Znów mogliśmy poczuć wspaniałą atmosferę świąt dzięki kolędom i pastorałkom w wykonaniu braci Szczepanik. Każdy z nas przekonał się o tym, że członkowie zespołu to bardzo przyjazne osoby, które mają otwarte serce na drugiego człowieka i z chęcią niosą pomoc. Magiczną atmosferę w trakcie koncertu zawdzięczamy pięknemu oświetleniu, dźwiękom instrumentów i oczywiście zespołowi. Lecz śpiewali nie tylko artyści, ale wszyscy obecni – dorośli, dzieci, młodzież. Braciom z zespołu nie można na pewno odmówić świetnego poczucia humoru, co niejednokrotnie udowodnili podczas swojego występu w Rzepienniku, zabawiając publiczność. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu jako wolontariusz, bo dzięki temu czuję się częścią wspólnoty stowarzyszenia „Wszystkie dzieci nasze są”. Jestem ogromnie podbudowana postawą wszystkich obecnych oraz okazanym przez nich sercem. Niezwykle cieszy mnie również, że stowarzyszenie ma wsparcie zespołu PECTUS. Ich zaangażowanie w naszą działalność wywarło ma wszystkich bardzo pozytywne wrażenie.

Karolina Niziołek

IMG_2255 IMG_2148 IMG_2082 IMG_2073 IMG_2010

 

stat4u