Anioł Nadziei Chrześcijańskiej – Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej

hanna-chrzanowska

hanna-chrzanowska

received_739627863093534

Anioł Nadziei chrześcijańskiej.

W dniu 28 kwietnia 2018r. uczestniczyłam we Mszy św. Beatyfikacyjnej Hanny Chrzanowskiej pod przewodnictwem kardynała Angela Amato w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

W bazylice znajdowało się około 2 tysiące osób – duchownych, przedstawicieli władz, środowisk służby zdrowia oraz rodzina błogosławionej. Szczególną grupę stanowili chorzy wraz z opiekunami, a wśród nich przedstawiciele naszego Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasz Są ”z panią Basią Duran, panem wójtem gminy Rzepiennik Strzyżewski Markiem Karasiem, księdzem prałatem Stanisławem Bąkiem, podopiecznymi z ŚDS z Rzepiennika Biskupiego oraz  społeczność Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II z Olszyn.

Hanna Chrzanowska – krakowska pielęgniarka, działaczka charytatywna, pionierka pielęgniarstwa domowego, bezgranicznie oddana chorym i potrzebującym potrafiła w atmosferę bólu i cierpienia wnieść promień światła i radości, a jej wiara w Boską Opatrzność pobudzała do życia.

Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że mogłam poznać postać Hanny Chrzanowskiej i Jej dzieło. Mam nadzieję, że  przykład błogosławionej będzie inspirował mnie do pomocy bliźnim i będę mogła szukać ratunku za Jej wstawiennictwem.

 

Lucyna Pietras

Wrażenia niesamowite, trudne do opisania. Trochę ciężko ale pięknie… takie chwile uświadamiają, że to piękny zawód tylko bardzo  nie doceniany. Jednak nie pozostaje nic innego jak dalej czynić co do nas należy. Tak dużo ludzi potrzebuje pomocy tuż obok… wystarczy chcieć ich zobaczyć.

Pielęgniarka Anna

 

Błogosławiona Hanna Chrzanowska była i jest Aniołem Nadziei Chrześcijańskiej, była dla wszystkich jak matka, niosąca chorym, cierpiącym pomoc, czyniła to z wielką miłością, uważała to za wielkie dobro. Nie wstydziła się posługi choremu, biednemu, zapewniała sakramentalną posługę, organizowała rekolekcje dla chorych i cierpiących.                                   Dziś  wielu żyje wśród nas, bądźmy uczynni dla wszystkich zwłaszcza dla chorych i cierpiących. Spieszmy się do ludzi, by jak błogosławiona Hanna, zanieść im miłość w życiu codziennym. Bardzo jestem wdzięczna wszystkim tym którzy mimo trudu, choroby, niepełnosprawności uczestniczyli w tak ważnej dla naszej wspólnoty, można powiedzieć historycznej chwili jakim była beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej.

„  Boże, Ty powołałeś błogosławioną Hannę Chrzanowską, do służby chorym, biednym, opuszczonym,  daj aby ta, która całym sercem odpowiedziała Twemu wezwaniu, swoim przykładem stale zachęcała  nas do niesienia pomocy bliźnim”

Barbara Duran

received_739628316426822 received_739628509760136 received_739628519760135 received_739629093093411

stat4u