VII spotkanie z Barankiem Wielkanocnym – „Anioły Miłości „

6

6

 VII spotkanie z Barankiem Wielkanocnym – „Anioły Miłości „

 

Po raz kolejny  14.04.2018 r. w Szkole Podstawowej w Olszynach im . Jana Pawła II odbyło  się VII ,, Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym”.

Tak sobie myślę, że nie bez znaczenia te spotkania organizowane są właśnie w tej szkole, że to było przesłanie od Jana Pawła II wiedząc , że to On będzie tam zawsze nad nami czuwał i spoglądał z góry.

Przecież to On najwięcej mówił o  rodzinie, szacunku, otwartości oraz pomocy drugiemu człowiekowi. A właśnie te spotkania to nic innego jak dla nas zwykłych ludzi prosty uśmiech,  podanie ręki, pomoc w potrzebie czy zwykłe spojrzenie nie ze współczuciem lecz naprawdę ze szczerym uśmiechem na osobę niepełnosprawnością.

Na początku jak co roku spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. której przewodniczył ks. Albert Adamczyk oraz ks. Stanisław Bąk. Ks. Albert bardzo pięknie przypomniał nam, a zarazem uświadomił co to jest cierpienie. Dlaczego czasem niektórzy mogliby powiedzieć, że to niesprawiedliwe, dlaczego muszą nosić taki straszny krzyż, dlaczego muszą cierpieć niewinne dzieci, co one złego uczyniły? Ale przecież sam Pan Bóg dał swojego jedynego syna na ukrzyżowanie i ogromne cierpienie. I też w tym kierunku można by zadawać wiele pytań dlaczego ?. Lecz jak to powiedział pewien ksiądz, że to cierpienie i ogromna niesprawiedliwość nie jest dla nas zwykłych grzeszników zrozumiała, nie da się tego  ani wytłumaczyć  ani zrozumieć po prostu trzeba przyjąć Wolę Bożą i ZAUFAĆ MU.

Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym  było przepiękne jak co roku miło zaskakuje przede wszystkim ilością osób. Przyjechało sporo nowych osób, którzy się przyznali, że bardzo bali się przyjechać, cała masa myśli im towarzyszyła, jak to będzie ?, jak inni ich ocenią ?, co będą o nich mówić? czy po prostu, że wszyscy zwyczajnie będą się na nich patrzeć ze współczuciem. A jednak zostali miło zaskoczeni, bo to w tych spotkaniach jest najpiękniejsze, że tam wszyscy jesteśmy tacy sami. Nikt na nikogo nie patrzy z pogardą, czy współczuciem po prostu sobie pomagamy i każdy się cieszy, że może tam  być. Po każdym takim  spotkaniu ja osobiście staje się dużo silniejsza, zdobywam potrzebne mi siły do walki ze stawianymi na mojej drodze problemami. Dlatego i  też wiem , że i przez te spotkania rodziny oraz osoby niepełnosprawne łatwiej pokonują kolejne dni oraz zmagania ze swoimi chorobami czy niepełnosprawnością.

Po mszy św. odbył się koncert chóru szkolnego, w którym uczniowie zaśpiewali przepięknie piosenki religijne oraz została przedstawiona prezentacja „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” z poprzednich lat, a wspomnienia  wywołały u niejednej osoby  łezkę w oku.

Dalszą atrakcją było wykonanie śpiewu i tańców najmłodszych dzieci, również został rozstrzygnięty konkurs ”Góra cukierków” zwycięzcy otrzymali nagrody, a podopieczni  zostali obdarowani  słodkimi niespodziankami.

W trakcie przedstawień rodzice mogli się poczęstować pysznościami , które jak co roku niezawodni Rodzice, Rada Rodziców  Szkoły Podstawowej oraz cała kadra szkolna przygotowała. Są to osoby, które bezinteresownie i z otwartymi rękoma przyłożyli sie do przygotowania tego pięknego spotkania.

Rodzice dzieci i osób niepełnosprawnych mogli oderwać się od codzienności, która czasem ich przytłacza i zabiera siły do walki. Mogli porozmawiać ze sobą, a co najważniejsze udzielić porad nowym uczestnikom i pokazać, że to cierpienie z którym się na co dzień zmagają nie musi być zamknięte w czterech ścianach. Ich dzieci też mogą żyć i korzystać  z tego świata tak jak i wszyscy inni, że  świat nie należy tylko dla ludzi zdrowych i ,że nie ma podziału lepszy czy gorszy, My i Oni .

Po prostu wszyscy jesteśmy dziećmi Boga , a On nas kocha takimi jakich nas stworzył.

Mariola Zając

 

43

 

Kolejne już w moim życiu Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym było bardzo pozytywnym doświadczeniem. Ogromnie się cieszę, że znów mogłam wstąpić w mury mojej dawnej szkoły i włączyć się w tę imprezę pełną radości oraz uśmiechu wszystkich obecnych. Nie zabrakło muzyki, tańca, śpiewu i najważniejszych w tym dniu – naszych podopiecznych oraz ich rodzin. Za każdym razem, gdy pojawiam się na tego typu wydarzeniach, jestem bardzo dumna i wdzięczna za to, że mogę być częścią tak wspaniałej społeczności jaką jest stowarzyszenie „Wszystkie dzieci nasze są”.

Karolina Niziołek

 

 

Ważny jest rodzaj  pomocy , którą się ofiaruje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”               

                                                                                                         Jan Paweł II

Słowami Jana Pawła II  dziękuję  z całego serca Dyrektorowi , Nauczycielom, Radzie Rodziców, Pracownikom  różnych Szkół , ofiarodawcom, mediom, wszystkim tym którzy okazali pomoc w  realizacji projektu” Mieć wyobraźnie miłosierdzia” dziękujemy za otwartość i miłość świadczoną innym , która jest największym dobrodziejstwem dla nas wszystkich.  Dziękuję Wolontariuszom- Aniołom  za zaangażowanie i oddanie prywatnego czasu przeznaczonego na zabawę i naukę dla urzeczywistnienia wzniosłego celu. Dziękuję dyrektorom szkół  którzy umożliwiają uczniom wypełnienie  ich  bezinteresownej ofiarności.

Przede wszystkim dziękuję dzieciom i rodzicom za tak liczne uczestniczenie w uroczystościach i za duże zaangażowanie wszystkich członków stowarzyszenia.   „Spójrz na świat oczyma Aniołów, każdą osobę traktuj z pełnią miłości życzliwością i współczuciem. Wszędzie wokół siebie dostrzegaj Miłość

Barbara Duran

3 017 18 23  46 48 52 53

stat4u