Spotkanie ze św. Mikołajem” Uśmiech dziecka jest uśmiechem Boga”

DSC05709

DSC05709

            .

W dniu 6 grudnia 2018 r. o godzinie 16:00 odbyło się uroczyste spotkanie, które rozpoczęliśmy Mszą Świętą pod przewodnictwem ks Franciszka Bąka. Wysłuchaliśmy również homilii, w której ksiądz  przybliżył nam postać św. Mikołaja. Następnie przyznano podziękowania wszystkim, którzy wspierali akcje zorganizowane w ramach projektu. Kolejno przyszedł czas na spotkanie z aniołami i św. Mikołajem, uczniowie klasy I z wychowawczynią przedstawili opowieść  tego świętego. Po skończonej inscenizacji dzieci spotkały się z długo wyczekiwanym gościem . Mikołaj obdarowując prezentami dzieci  przytulał je do siebie, dla każdego miał czas na rozmowę.  Podczas spotkania  wystąpiły także: Justyna, Maja i Asia. Po wszystkim nadszedł czas na wspólne zabawy, śpiewy i poczęstunek. Na twarzach dzieci widniały ogromne uśmiechy, które zarażały wszystkich dookoła. Jak się okazało „Uśmiech dziecka jest uśmiechem Boga”

5 grudzień to kolejny dzień o którym nie możemy zapominać. Praca którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. To doskonała okazja by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają w niesienie pomocy innym. W tym wyjątkowym dniu wolontariuszem roku został Wiktor Zając, dziękuję wszystkim Wolontariuszom za  wrażliwość i zrozumienia i chęci niesienia pomocy. Dziękuję za radość, które sprawiacie ludziom potrzebującym

                                                                                                                  Barbara Duran

           6 grudnia odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem i podopiecznymi Stowarzyszenia Wszystkie Dzieci Nasze Są. Wydarzenie najpierw rozpoczęło się mszą świętą, ksiądz Franciszek Bąk wygłosił piękne kazanie na temat postaci Św. Mikołaja i sensu dawania prezentów. Następnie po mszy św. przybył sam Święty Mikołaj, aby rozdać prezenty. Dzieci z klasy pierwszej, przygotowały część artystyczną dla Mikołaja i zebranych osób. Później odbył się poczęstunek oraz zabawy dla dzieci niepełnosprawnych. Spotkanie z Mikołajem było również połączone z Dniem Wolontariusza.   Z tej okazji wolontariusze dostali  upominki. Cały wieczór był bardzo emocjonujący, cieszymy się, że takie akcje są organizowane w naszej szkole.

Anna Cygnar, kl. 3 gim.

stat4u