Uśmiech Dzieciątka

DSC_0848

DSC_0848

„Uśmiech Dzieciątka” – to tytuł przedstawienia, które zaprezentowali rodzice  i podopieczni stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci  Nasze  Są”               26 stycznia 2019 w Rzepienniku Suchym.    Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, ponieważ oparte przede wszystkim na działalności stowarzyszenia. Rodzice odgrywali różne sceny przybliżające nam dzieje narodzin Pana Jezusa. Natomiast podopieczni wydobywali z głębi serca to wszystko kim są, o czym marzą i  czego pragną. Każda scena zakończona była kolędą. Efekt spotęgowały zgromadzone wokół żłóbka  maleńkie dzieci, co tworzyło  atmosferę ciepła, radości i miłości- wspólnotę prawdziwej  rodziny.

Sztuka zaprezentowana przez rodziców i podopiecznych bardzo się spodobała  zaproszonym gościom – którzy byli pod dużym wrażeniem, czego nie ukrywali. Sami aktorzy byli z siebie bardzo dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem. Na koniec programu artystycznego została wspólnie odśpiewana kolęda, a potem składanie życzeń  Jakubowi z okazji 18 urodzin.

Gorące podziękowania dla rodziców i dzieci – za zaangażowanie i wspaniały występ w jasełkach, dla  Rady Rodziców i uczniów SP w Rzepienniku Suchym, uczniom SP w Olszynach, pani dyrektor GCKCiP oraz zespołowi muzycznemu NEW TIME za bezinteresowna pomoc.

Życzę  wytrwałości w dążeniu do celu, codziennego uśmiechu, życzliwości otwartości na drugiego człowieka, powodujących przemianę w innych i w nas samych, bo przecież pamiętajmy, że  uśmiech każdego dziecka, jest uśmiechem Boga.

                                                                              Barbara Duran

 

 Przedstawienie było nieco inne niż zawsze. Wszyscy wiedzą, że dzieci  są niezawodne i zagrają każdą rolę,  tym razem na scenie wraz z podopiecznymi zagrali również rodzice i członkowie stowarzyszenia. Z pewnością było to wyzwanie nie tylko dla dzieci, które kolejny raz mogły pokazać się na scenie, ale także dla rodziców , dla których występ publiczny był większą tremą. Cały zespół spełnił swoje zadanie. Cudownym zakończeniem były prawdziwe łzy  płynące po policzku Matki Bożej, które ośmieliła się ucałować  Barbara Duran. Nie byłoby przedstawienia bez widowni , która również nie zawiodła, a swoje uznanie okazała poprzez oklaski.

       Oby Nowonarodzony Jezus zamieszkał w każdym sercu i udzielał swojego błogosławieństwa na każdy dzień przyszłego roku. Niech swoją miłość wleje w każdego z nas abyśmy umieli okazywać ją drugiemu człowiekowi.

 

                                                                                        Monika Augustyn

 

stat4u