VIII Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym

Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa,
nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością,
która bez przerwy się otwiera.

VIII Spotkanie z Barankiem Wielkanocnym dla dzieci i osób niepełnosprawnych już za nami. Atmosfera jak zwykle niepowtarzalna.

Tegoroczną Eucharystię sprawował ks. Krzysztof Chwistek, który zjednał sobie serca dzieci i dorosłych,  zwracając się do wszystkich w bardzo ciepły, bezpośredni i radosny sposób. Podczas homilii ks. Krzysztof mówił o cierpieniu, o odwadze i o tym, że to właśnie w dzieciach wiara jest najbardziej szczera i widoczna. Mówił o naszych ludzkich krzyżach, o chorobie i obowiązkach wobec chorych i niepełnosprawnych.  W Sali Szkoły Podstawowej w Olszynach zgromadzili się podopieczni Stowarzyszenia, wolontariusze, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Po Mszy Świętej wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczennic naszej szkoły, przygotowanego przez Pana Marka Bąka. Na gości czekał tradycyjny poczęstunek.

Całość zamknęła zabawa taneczna, w czasie której nawet wózek nie był barierą.

Parafrazując popularną piosenkę: Jak się bawią ludzie, kiedy, kiedy pada deszcz? W Olszynach bawią się świetnie! Poznać to można było po rumieńcach na twarzach dzieci, po uśmiechach na twarzach Rodziców.

Uśmiech Dziecka- uśmiechem Boga”- tak brzmiało hasło przewodnie dzisiejszego spotkania. Były takie momenty, że przez chmury przebijało się słońce….to Bóg uśmiechał się, widząc uśmiechy dzieci.

Bożena Brzęczek

 

 

 

stat4u