„Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga.” – DZIEŃ DZIECKA

Nie ten przyjaciel, kto współczuje, a ten kto pomaga.”- Thomas Fuller.

Pod takim hasłem odbyło się w dniu 06 czerwca 2019  roku  w Domu Ludowym w Siekierczynie       II Spotkanie Integracyjne dla członków i podopiecznych  Stowarzyszenia „Wszystkie Dzieci Nasze Są” z siedzibą w Olszynach, do którego należą również  rodzice  niepełnosprawnych  dzieci z Gminy Ciężkowice a także naszej miejscowości.  Organizatorem spotkania byli  Nauczyciele, Uczniowie i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Siekierczynie przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich.     W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Gminy Ciężkowice Zbigniew Jurkiewicz, dyrektor ASPO Anna Zagała, prezes PSL w Ciężkowicach Jan Baniak , Pani Bożena Baniak Sołtys Bogoniowic, Anna Mruk właścicielka sklepu SPAR oraz Sołtys naszej miejscowości  z   małżonką. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Rzepiennik Marek Karaś wraz ze Skarbnikiem Elżbietą Kamińską – Zając. Wszyscy goście obdarowali podopiecznych z okazji „Dnia Dziecka” słodyczami, które postanowiono przekazać dzieciom, które przebywają w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Podopieczni otrzymali upominki przygotowane przez organizatorów spotkania.  Po oficjalnym powitaniu gości przez Panią Dyrektor szkoły głos zabrała Pani Prezes stowarzyszenia  Barbara Duran , która podziękowała wszystkim  za zaproszenie i pomoc w przygotowaniu spotkania. Wszystkim darczyńcom wręczyła   misie z logo stowarzyszenia.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Siekierczynie pod opieką nauczycieli przedstawiły bajkę „Smerfy”. Po niej Państwo Katarzyna i Wiesław Szczecinowie, pracownicy Nadleśnictwa Gromnik przybliżyli wiedzę  o życiu zwierząt i konieczności  ochrony przyrody. Dzieci miały możliwość wykonania zdjęć przy eksponatach zwierząt.  Potem  odbył się  konkurs, w którym uczniowie rozpoznawali głosy zwierząt. Za poprawną odpowiedź otrzymywali upominki od prowadzących. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali medale.                                                      Po przerwie na posiłek wystąpiła podopieczna stowarzyszenia Marysia  Witek. Jej występ nagrodzony został gromkimi oklaskami. W dalszej części spotkania wolontariusze ze szkoły bawili się wspólnie z gośćmi w rytm muzyki. Po wspólnej zabawie uczestnicy spotkania przeszli na plac zabaw znajdujący się przy szkole. Po powrocie wszyscy otrzymali lody, które ufundowali właściciele sklepu  SPAR w Bruśniku.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a liczny udział zaproszonych gości świadczy o potrzebie ich organizacji.

Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu spotkania są prawdziwymi przyjaciółmi –  Dziękujemy Wam za to.

Maria Olszowska

 

 

stat4u