XXIV Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Śpiewaj z nami”

„Śpiewaj z nami”

Koniec listopada to coroczny już XXIV Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Śpiewaj z nami” który odbywał się na deskach teatru tarnowskiego i  w  tym roku  podopieczni  naszego stowarzyszenia brali w nim  udział .Dla naszych dzieci było to niesamowite przeżycie, ale i rodzice mieli ogromne emocje. Na festiwalu brało udział wielu uczestników z całej Polski, reprezentowali bardzo wysoki poziom. Niektóre występy zapierały dech w piersiach, wzruszały inne bawiły. Gościem specjalnym była znana  wokalistka Renata Przemyk, która była przewodniczącą  jury, jest ona zarazem osobą o wielkim sercu empatii i podejścia do osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy Stowarzyszenia Wszystkie Dzieci Nasze Są odnieśli ogromny sukces;                                                 I miejsce w kategorii soliści otrzymała  Sylwia Niziołek, I miejsce  w kategorii zespołów wokalno- instrumentalnych dla młodzieży „ Czasy PRL, II miejsce dla grupy młodszej w miniaturze tanecznej  „W krainie czarów” Przyznano  również wyróżnienie dla Karola Szczerby za grę aktorską , wyróżnienie dla solistek Marysi Witek i Joanny Ciepielowskiej .

Składamy gorące podziękowania pani Basi Duran za umożliwienie naszym dzieciom udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Ogromna zasługa w przygotowanie zespołów to dzieło pani Małgorzaty Siwek – Słomskiej . Dzięki pracy i zaangażowaniu tych osób mogły spełnić się marzenia naszych dzieci. Bo takie chwile są bezcenne i dla takich chwil warto żyć

 

                                                                                                                                                        Halina Ciepielowska – mama ASI

 

Terapia przez sztukę jest jedną z najcenniejszych terapii dla każdego dziecka, tym bardziej dla naszych podopiecznych, taniec, śpiew, muzyka, to  rehabilitacja  ciała i ducha.                                                To niesamowite wydarzenie, wielki sukces dla nas wszystkich,  dzieci i przede wszystkim rodziców. Podziwiam ich zaangażowanie, trud i znalezienie wolnego czasu w tym zwariowanym świecie, gdzie każdy mówi „ nie mam  czasu”  Kolejny raz udowodniliśmy światu, że nasze dzieci potrzebują akceptacji , twórczej pracy – bycia z nimi i  dużo miłości.  Jestem mega szczęśliwa, że dzieci i rodzice uwierzyli w SIEBIE, to co się działo przez kilka tygodni pracy w Szkole Podstawowej w Olszynach i  to co się działo za kurtyną sceny teatru – PRACA i MIŁOŚĆ  jest do pozazdroszczenia.                            Dziękuje, że mamy siebie… ja tylko rysuję…  podopieczni, rodzice, członkowie, wolontariusze malują, tworzą i  powstaje wspólne dzieło.

                                                                                                                                                                                         Barbara Duran

 

                                                                                                           

stat4u